SUKCESY UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM ,, Pod rekę z Marią Konopnicką”
30/10/2022
W Gminnej Bibliotece Publicznej uroczyście podsumowano półroczny projekt: ,,Pojedziemy w cudny kraj z Marią Konopnicką” w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

Projekt wieńczył konkurs recytatorski utworów poetki, który w ubiegłym tygodniu wyłonił laureatów w dwóch kategoriach: Kl. I-III oraz kl. IV-VIII

Komisja w składzie: Stanisława Obrzut, Iwona Koczanowicz, Maria Trzupek z ponad 30 wykonawców, wybrała zwycięzców, którzy zadeklamowali swoje wiersze podczas uroczystej gali podsumowującej cały projekt.

Na środowym, uroczystym podsumowaniu obecni byli dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy Limanowa, nauczyciele, seniorzy, uczniowie. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi – Jacenty Musiał na wstępie przybliżył krótko cele i realizację projektu. Przybyły wójt Jan Skrzekut podkreślił rolę poetki oraz uniwersalne przesłanie zawarte w jej utworach. Następnie na scenie wystąpili laureaci:

Kategoria pierwsza: uczniowie klas I-III

Miejsce I – Malwina Pawlik za wiersz ,,Sposób na laleczkę”-  przygotowała Halina Woźniak

Miejsce II – Antoni Saska za wiersz ,,Muchy Samochwały” ”-  przygotowała Renata Nowak

Miejsce III – Natalia Banat za wiersz ,,Pranie”.

Kategoria druga: uczniowie klas IV-VIII

Miejsce I – Julita Woźniak za wiersz ,,Wolny najmita” ”-  przygotowała Renata Nowak

Miejsce II – Nikola Papież za wiersz ,,Przygoda Manci”

Miejsce III – Aleksandra Jabłońska za wiersz ,,Żabka Helusia

Na zakończenie spotkania przed zgromadzonymi wystąpili zaproszeni aktorzy - Ewa Brajner -Leonowicz i Wojciech Leonowicz, którzy w okresie wakacyjnym prowadzili warsztaty aktorskie dla dzieci i młodzieży we wszystkich bibliotekach

Wojciech Leonowicz podkreślił rolę czytania w życiu i rozwoju dzieci. Zaznaczył, że w dobie ikonografii, książka ma nieocenioną wartość w rozwoju i kształtowaniu wartości młodego człowieka.Na podsumowanie wójt Jan Skrzekut podziękował organizatorom projektu za działania na rzecz promocji czytelnictwa i aktywizację środowiska.