GRAND PRIX w III Regionalnym Przeglądzie Grup Kolędniczych
16/12/2022
16 grudnia odbyło się w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu wręczenie nagród zarówno laureatom części plastycznej jak i grupom kolędniczym Regionalnego Przeglądu Działań Artystycznych „Z Gwiazdą i z Turoniem”. Część plastyczna polegała na własnoręcznym wykonaniu ozdoby - pająka, czyli jednej z ciekawszych ozdób świątecznych zawieszanych dawniej u sufitu izby. Wykonana praca musiała być zainspirowana ludową twórczością z najbliższego uczniowi regionu. W tej części II miejsce zdobyła Natalia Siciarz. W kategorii grup kolędniczych nagrodę Grand Prix zdobyła Grupa kolędnicza „Pastuszkowie”. Chłopcy także wystąpili podczas koncertu finałowego. Jury szczególnie doceniło piękna gwarę, dobór tradycyjnych pastorałek, strój, rekwizyty oraz oczywiście umiejętności wokalne. Do grupy należą: Łukasz Włodarczyk, Mikołaj Włodarczyk, Marcin Woźniak, Bartosz Włodarczyk, Miłosz Łukasik, Mateusz Woźniak oraz Krzysztof Pawlik. Uczniów do konkursu przygotowała Jadwiga Kuczaj.