18/05/2021
II miejsce ucznia naszej szkoły w konkursie interpretacji teatralnej Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych „Lokomotywa rozmaitości Juliana Tuwima”.
Dnia 29 kwietnia 2021 roku barwny i wesoły korowód dzieci przewinął się przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Był tam również uczeń klasy I naszej szkoły - Antoni Saska, który swoją interpretacją „Lokomotywy” Juliana Tuwima zachwycił jury. Przeprowadzony w reżimie sanitarnym konkurs interpretacji teatralnej w ramach 10. Przeglądu Działań Artystycznych „Baltazar” zgromadził 60 uczestników przebranych za bohaterów utworów Juliana Tuwima. Były krzepkie rzepki, różnej maści kotki, nie zabrakło piegusów, okularników i słowików. Młodych recytatorów - aktorów oceniała Komisja w składzie:
Agata Kaleta – miłośniczka poezji, pracownik Sądeckiej Biblioteki Publicznej,
Irena Pawlik – autorka wierszy, nauczycielka klas I-III w Szkole Podstawowej w Żbikowicach,
Joanna Babiarz – poetka, autorka wierszy.
Gratulujemy Antoniemu Sasce zajęcia II miejsca w konkursie, zwłaszcza że ma już na swoim koncie wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”!
Opiekunem Antoniego Saski była Pani Renata Nowak - gratulujemy!