DZIEŃ BABCI I DZIADKA
31/01/2024
W Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych.
Ta wspaniała uroczystość odbyła się 25 stycznia 2024 r., w której udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król , Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Wojciech Korabik, proboszcz parafii Męcina ks. Witold Machalski, ks. Zbigniew Kmiecik, dyrektor szkoły Bogdan Woźniak, babcie, dziadkowie oraz rodzice.
Na udekorowanej w zimowej szacie sali przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-8 przygotowali piękny program artystyczny, w którym wyraziły swą wielką miłość do babć i dziadków. Były wiersze, scenki odgrywane przez młodzież przeplatane wzruszającym śpiewem, gra na instrumentach. Oprócz montażu słowno – muzycznego na temat miłości, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Po występie wiele miłych słów skierował do wszystkich zebranych Pan Wójt oraz Pan Dyrektor. Następnie rodzice zaprosili wszystkich gości na przygotowany przez nich poczęstunek, a babcie i dziadkowie otrzymali własnoręcznie przygotowane kwiaty i słodkie upominki. Na koniec uroczystości wszyscy goście wzięli udział we wspólnym kolędowaniu przy dźwiękach pięknych melodii w wykonaniu uczniów z klasy 5 i 7.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia i podziękować za trud włożony w ich wychowanie.Uroczystą akademię przygotowała Anna Tota i Halina Woźniak.
 
Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie
im. Konstytucji 3-go maja