Akcja ZDROWE WSPÓLNE ŚNIADANIE
13/11/2023
Podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 13 listopada uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.
Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Każdy z uczestników walczył o zdobycie „KORONY KRÓLA KANAPEK”. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością . Kanapki były zdrowe, kolorowe i bardzo pomysłowe. Jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzcy. Pan Dyrektor decyzją komisji konkursowej, koronę wręczył uczennicy klasy pierwszej Lilianie oraz uczennicy klasy trzeciej Nadii. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali w nagrodę ciepłe, naturalne kakao.
Nieoceniona okazała się pomoc rodziców, którzy wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne …uuum palce lizać!
Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania