Aktualności bieżące
-
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM " PRZYGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT"
16/06/2021
-
DZIEŃ MATKI I OJCA
07/06/2021Dzień Mamy i Taty, to święta, które były co roku w wyjątkowy sposób celebrowane w naszej szkole. W obecnej sytuacji z powodu pandemii, świętowanie w dużym gronie jest niemożliwe. Jednak po powrocie ze zdalnego nauczania dzieci klas I- III pod kierunkiem pani H. Woźniak przygotowały niespodziankę dla swoich ukochanych rodziców.
Otwórz link:
https://youtu.be/dHJYfdsSmz0
Życzymy wszystkiego najlepszego! -
Narodowy Spis Powszechny
02/06/2021Szanowni Państwo,
uprzejmie przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).
Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl. Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa umożliwiamy telefoniczny „Spis na żądanie”. Dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 będziecie mogli się Państwo spisać, gdy nie macie dostępu do Internetu. Przez cały czas trwania spisu możecie Państwo również skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych do samospisu dla mieszkańców w Urzędzie Gminy Limanowa lub w najbliższym oddziale Urzędu Statystycznego.
Osoby, które nie mogą spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych jedną z dwóch metod uzupełniających w formie:
• wywiadu telefonicznego,
• wywiadu bezpośredniego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.
Tożsamość rachmistrza spisowego można zweryfikować kontaktując się z Wojewódzkim Biurem Spisowym w Urzędzie Statystycznym w Krakowie tel. 22 279 99 99 lub Gminnym Biurem Spisowym w Limanowej tel. 18 263 00 26.
Zapewniamy Państwa, że narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone.
Więcej informacji na temat NSP 2021 mogą Państwo uzyskać w Urzędzie Gminy, na stronie internetowej spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej tel. 22 279 99 99.
Zachęcamy Państwa do udziału w spisie, pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym w swoim otoczeniu, jak również do włączenia się w upowszechnianie informacji o NSP 2021 i przekazywanie informacji swoim najbliższym, oczywiście w sposób nienarażający Państwa zdrowia i bezpieczeństwa.
Spiszmy się, bo LICZYMY SIĘ DLA POLSKI! -
III miejsce Antoniego Saski w XXXVII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Echa Poetica”
31/05/2021W poniedziałek 24 maja 2021 roku o godzinie 10.00 w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu zaprezentowali się zwycięzcy eliminacji rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Echa Poetica”. Nie zabrakło wśród nich ucznia klasy I Antoniego Saski. W finale konkursu Antoś zaprezentował wiersz pt. „Muchy samochwały” oraz fragment prozy pt. „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” Marii Konopnickiej, za co jury przyznało mu III miejsce. Gratulujemy!
-
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I
20/05/2021
-
Kolejny sukces uczniów naszej szkoły
18/05/2021Już po raz dziesiąty został zorganizowany Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych, objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Limanowa – pana Jana Skrzekuta. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło dnia 6 maja 2021r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z 7 szkół z terenu Gminy Limanowa.
-
II miejsce ucznia naszej szkoły w konkursie interpretacji teatralnej Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych
18/05/2021II miejsce ucznia naszej szkoły w konkursie interpretacji teatralnej Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych „Lokomotywa rozmaitości Juliana Tuwima”.
Dnia 29 kwietnia 2021 roku barwny i wesoły korowód dzieci przewinął się przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Był tam również uczeń klasy I naszej szkoły - Antoni Saska, który swoją interpretacją „Lokomotywy” Juliana Tuwima zachwycił jury. Przeprowadzony w reżimie sanitarnym konkurs interpretacji teatralnej w ramach 10. Przeglądu Działań Artystycznych „Baltazar” zgromadził 60 uczestników przebranych za bohaterów utworów Juliana Tuwima. Były krzepkie rzepki, różnej maści kotki, nie zabrakło piegusów, okularników i słowików. Młodych recytatorów - aktorów oceniała Komisja w składzie:
Agata Kaleta – miłośniczka poezji, pracownik Sądeckiej Biblioteki Publicznej,
Irena Pawlik – autorka wierszy, nauczycielka klas I-III w Szkole Podstawowej w Żbikowicach,
Joanna Babiarz – poetka, autorka wierszy.
Gratulujemy Antoniemu Sasce zajęcia II miejsca w konkursie, zwłaszcza że ma już na swoim koncie wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”!
Opiekunem Antoniego Saski była Pani Renata Nowak - gratulujemy! -
Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach
30/04/2021Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.
-
Światowy Dzień Ziemi
23/04/2021Z okazji Światowego Dnia Ziemi, w naszej szkole zorganizowano konkurs. Piękne prace przedstawili uczniowie:
Klasa 5
1.Arkadiusz Janas
2Gabrysia Krzak
3.Łukasz Włodarczyk
4.Maja Włodarczyk
5.Oliwia Tobiasz
Klasa6
Julita Woźniak
Klasa 7
1.Oliwia Smoleń
2.Ilona Pociecha
3.Kasia Krzak
4.Kacper Gawlik
Klasa 8
1.Kacper Dziubanowski
2.Damian Trzeciak
Wyniki konkursu:
1. Kacper Dziubanowski - I miejsce
2. Arek Janas-II miejsce
3. Ilona Pociecha -III miejsce -
Zasady pracy szkoły od 26 kwietnia br.
23/04/2021Od 26 kwietnia 2021 roku w naszym województwie wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe w klasach I-III. Polegać ono będzie na tym, że nie więcej niż połowa uczniów klas I –III będzie chodziła do szkoły w trybie stacjonarnym, a pozostali uczniowie klas I – III będą uczyli się w domu w trybie zdalnym. Lekcje w trybie zdalnym prowadzone nadal będą przy użyciu dziennika elektronicznego Librus z wykorzystaniem platformy Google Meet. Zajęcia odbywają się według obecnego rozkładu zajęć lekcyjnych.